Transport zwierząt

Przy podjęciu decyzji o przeprowadzce za granicę czy też dłuższym wyjeździe z kraju, bardzo często nie pomaga kwestia posiadania zwierząt domowych. Wiele osób wychodzi z założenia, że nie są w stanie zapewnić transportu dla swojego kota czy psa, dlatego niekiedy rezygnują z zabrania ze sobą czworonożnych przyjaciół. Nasza firma wychodzi na przeciw potrzebom miłośników zwierząt, którzy zaplanowali wyjazd z Polski do Anglii na dłuższy czas.

Przy wyborze naszej oferty gwarantujemy bezproblemowy przewóz zwierząt do Anglii wraz z Opiekunem! Oprócz transportu psa czy kota, zapewniamy także przewóz np. fretek, gryzoni oraz ptactwa. Taka praktyka jest w pełni zgodna z prawem Unijnym oraz tym, które obowiązuje w Wielkiej Brytanii. Transport zwierząt do Anglii wiąże się jednak z kilkoma warunkami - koniecznie trzeba je spełnić.

  1. Zabierz ze sobą nie tylko swój paszport, ale także ten, który identyfikuje Twojego pupila. Weterynarz opiekujący się Twoim przyjacielem może wystawić odpowiednią dokumentację.
  2. Transportowany pies czy kot musi mieć wszczepiony tzw. mikroczip, który umożliwia jego identyfikację w przypadku zagubienia się. Przypominamy, że w tym wypadku nie wystarczają wszelkiego rodzaju adresówki, które przyczepiane są np. do obroży.
  3. Przed przewozem psa do Wielkiej Brytanii, musi on zostać poddany specjalnemu leczeniu przeciw tasiemcowi. Okres, w którym muszą być podane specyfiki na pasożyty, oscyluje od 1 do 5 dni.
  4. Oprócz tego, Twój pupil musi posiadać ważną książeczkę szczepień. Jednym z ważniejszym z nich jest te przeciwko wściekliźnie. Powinno być ono wykonane co najmniej 3 tygodnie przed przekroczeniem granicy naszymi busami do Anglii.
Co zrobić, aby Twój ulubieniec czuł się komfortowo w podróży?
Czworonogi, tak jak i niektórzy ludzie, ciężko znoszą wszelkiego rodzaju wojaże środkami transportu. Tym bardziej warto pamiętać, że jako istoty żywe odczuwają bodźce, w tym stres związany z przewozem oraz nowym miejscem. Przy wspólnej przeprowadzce z Polski do Anglii, przypominamy o tym, aby udać się w podróż wyłącznie wtedy, kiedy ma się pewność o tym, że nasz pupil jest zdrowy. Pamiętaj o tym, że kilka godzin przed wejściem do busa jadącego na Wyspy, zwierzę powinno zostać nakarmione.

Sugerujemy przewóz zwierząt do Anglii w specjalnym pojemniku transportowym lub dostosowanym do tego transporterze. Pamiętaj, aby Twój pupil dobrze poznał te miejsce - niech wejdzie do niego bez pośpiechu. Musi sprawdzić czy jest w nim wystarczająco miejsca, a także odpowiednia cyrkulacja powietrza. Zapewnij mu wewnątrz transportera ulubiony pokarm, dostęp do wody oraz ulubionej zabawki!

pieski

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości